50 Jaar natuurherstel op Huis ter Heide

De Moer (Loon op Zand)
Datum: 01-05-2026

Een excursie vol verhalen over natuurherstel en een natuur die weer bruist van het leven. In deze speciale jubileumexcursie beleef je hoe de natuur hier is teruggekeerd..

Tijdens deze jubileumexcursie vertelt de boswachter hoe het gebied stap voor stap werd hersteld. Je hoort over het ambitieuze natuurontwikkelingsplan Lobelia, waarbij landbouwgrond veranderde in een prachtig vennenlandschap, en over de bossen die langzaam weer natuurlijker en soortenrijker werden. Met een beetje geluk zie je zelfs sporen van bewoners zoals de das, hoor je de uitbundige zang van de blauwborst en ontmoet je de kudde Schotse hooglanders die helpen bij het beheer.

Een wandeling vol verhalen over herstel, doorzettingsvermogen en een natuur die weer bruist van het leven. Vier dit bijzondere jubileum en beleef zelf hoe de natuur hier is teruggekeerd.

  • In dit jubileumjaar organiseren we een aantal gratis excursies voor leden. Zo bedanken wij je voor je steun, waarmee Natuurmonumenten de natuur van Huis ter Heide heeft versterkt. Niet-leden betalen betalen een bijdrage, maar kunnen in het boekingsproces ook lid worden.

Adres

Huis ter Heide, parkeerplaats natuurbegraafplaats
Middelstraat 1
5176 NJ De Moer (Loon op Zand)

Vergelijkbare uitjes

Reviews van 50 Jaar natuurherstel op Huis ter Heide

Schrijf een review!

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.