Varen naar fort, wandelen in Waard
Vandaag vaart De Blauwe Bever over twee rivieren en passeert het schip er nog twee.
Als de Rijn ons land binnenkomt verandert de naam al
snel in het Bijlandse Kanaal. Na de splitsing bij Fort Pannerden heet het deel dat naar het noorden stroomt Pannerdens Kanaal en even voor Arnhem wordt het de
Nederrijn.
Vanaf Heveadorp vaart het schip eerst langs natuurgebied Meinerswijk
en Arnhem naar de splitsing met de IJssel. Het vervolgt zijn weg stroomopwaarts.
De passagiers gaan, onder het genot van een smakelijke lunch, langs Huissen, de tunnel van de Betuwelijn en het beginpunt van de Linge naar de Sterrenschans.
Daar wordt aangelegd voor een wandelexcursie naar de Klompenwaard.
Dit is één van de oudste natuurontwikkelingsgebieden in de Gelderse Poort. Een rijke flora, tal van vogels en zoogdieren kenmerken het gebied. Koninkpaarden en
koeien houden door hun begrazing de variatie in het gebied groot.
In de Klompenwaard ligt ook het fort Pannerden. De tijd is te beperkt om het fort uitgebreid te bezoeken, maar men neemt er zeker een kijkje.
Voor De Blauwe Bever stroomafwaarts gaat, vaart die langs het fort naar de splitsing van Waal en Pannerdens Kanaal.
U kunt kiezen tussen twee locaties en vertrektijden:
1. Vertrek en aankomst: Veerweg, Doorwerth, 6862 VW10:00-16:30 uur
2. Vertrek en aankomst: Arnhem, Rijnkade 150, 8611 HD 11:45-16:45