Hollandse Meesters | Glass X Beving
EEN AUDIOVISUELE TOTAALERVARING IN FABRIQUE DES LUMIÈRES
Op donderdag 19 november 2026 klinkt de muziek van Philip Glass en Joep Beving tijdens een bijzonder Stellae ligconcert in Fabrique des Lumières.
Pianist Bernd van den Bos en violist Robert Baba spelen live terwijl de expositie Hollandse Meesters de monumentale hal van de voormalige Westergasfabriek vult met metershoge kunstwerken.
Liggend op je eigen matje of luchtbed word je omringd door piano, viool en bewegend beeld. Schilderijen van onder anderen Vermeer, Rembrandt en Van Gogh verschijnen op de muren en vloer en vormen een voortdurend veranderend decor voor de muziek.
De muziek van Glass en Beving wordt gekenmerkt door herhaling, verstilling en langzaam veranderende melodieën. Tijdens dit concert brengen Bernd van den Bos en Robert Baba de muziek van beide componisten samen met de lijnen, kleuren en het spel van licht en donker van de Hollandse Meesters.
