Open Monumentendag Naarden
Open Monumentendag is dit jaar anders dan anders. Onze deelnemende monumenten hebben maatregelen genomen om (beperkt) weer bezoek te kunnen ontvangen.
Maar grote publieksevenementen als een braderie in de Marktstraat, optreden van het Shantykoor bij de Oude Haven, kinderspelen bij de Grote Kerk kunnen helaas dit jaar niet doorgaan.
Samen met de deelnemende monumenten hebben we een programma samengesteld om binnen de geldende eisen Open Monumentendag te organiseren.
Voor rondleidingen, rondvaarten, voorstellingen en concerten is de toegang beperkt, maar u bent van harte welkom Graag reserveren bij de betreffende organisatie of bij de VVV. Zaterdag 12 september
Invaren laatste historische schepen via Naarder Trekvaart naar Nieuw Haven
Zondag 13 september
Opening Open Monumentendag, Nieuwe Haven voor Het Arsenaal, onthulling kanon. 12.00
Stadhuis: bezichtiging, rondleiding en mini-expositie Naarden in de 2e Wereldoorlog
Grote Kerk: bezichtiging (evt met audiotour à € 4,50) en twee orgelconcerten door Wybe Kooijmans 14.00 en 15.30, max 100 pers
Vestingmuseum: bezichtiging 10.30 – 17.00
Comeniusmuseum: tentoonstellingen over reformpedagogiek en Unitas Fratrum max 15 pers
Weegschaalmuseum: bezichtiging, demonstratie van de Slinger van Foucault Podium deMess: masterclasses 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, max 4 x 20 pers, reserveren www.demess.nl
Bij Andreas: pianoconcerten Koenraad Spijker 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 reserveren www.bijandreas.nl
Utrechtse Poort: info + VVV, foto-expositie Fred Blaas
Bastion Oranje: tentoonstelling kanonnenwerkgroep, rondleidingen 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, max 4 x 10 pers, reserveren VVV
Bastion Nieuw Molen gebouw ‘C: Brouwerij Comenius bezichtiging, bierproeverij
Naardense Vaardagen met historische schepen en nautische ambachten in Nieuwe Haven
Vlootschouw historische schepen door de Admiraal +/- 14.00
Vestingvaart Naarden rondvaarten (niet gratis), reserveren via VVV 12.00 – 17.00
Oude Begraafplaats Naarden: bezichtiging, rondleidingen 12.00 – 17.00
Molen ‘De Onrust’: bezichtiging
En daarnaast de hele dag wandelen over de wallen en door de vesting (route bij de VVV), shoppen, kunst en antiek kijken, genieten van een hapje en een drankje of een ijsje. Maar wel op 1,5 m afstand.