Bezoek voormalig vliegkamp Valkenburg
De voormalige telecommunicatiebunker van het marinevliegkamp is ingericht als expositieruimte. De permanente tentoonstelling vertelt de geschiedenis van het vliegveld, van de jaren 1930 tot aan de sluiting in 2006. Er is nu ook een speciale expositie: Flugplatz Katwijk, over de rol van het vliegveld tijdens de Tweede Wereldoorlog en de Atlantikwall.
De collectie bevat talloze foto’s, modellen en kleine voorwerpen, maar ook bijzondere stukken zoals de vliegtuigtrap waarlangs vele staatshoofden afdaalden, en een complete vliegtuigmotor. Daarnaast zijn er objecten te zien die tijdens werkzaamheden zijn opgegraven, zoals wrakstukken van Duitse en Nederlandse vliegtuigen.
Een prominente plek is gereserveerd voor een meterslange, zeer gedetailleerde en historisch verantwoorde maquette met hangaars en vliegtuigen. Deze is nog in aanbouw, maar de eerste delen zijn al te bewonderen.
Naast de vaste expositie is er ruimte voor wisseltentoonstellingen over bijzondere thema’s of met kunstwerken. Ook is er een permanente presentatie over Nationaal Park Hollandse Duinen.
Bezoekinformatie
Kom je met de auto of lekker op de fiets? Neem vanaf de Wassenaarseweg (Katwijk – Wassenaar) de afslag naar het (voormalige) vliegveld. Het bezoekerscentrum staat net voorbij de slagboom bij de hoofdingang van het terrein. Is de slagboom dicht? Meld je dan via de intercom en geef aan dat je naar ‘het museum’ gaat. Kijk bij de slagboom schuin naar linksvoor: daar staat ons gebouw, herkenbaar aan de spandoeken en vlaggen. Neem na de slagboom de tweede afslag links. Er is voldoende parkeergelegenheid.
Adres voor navigatie:
1e Mientlaan, 2223 LA, Katwijk aan Zee
(Let op: het officiële adres Marinevliegkamp 250, 2236 ZZ, Valkenburg wordt niet door alle navigatie-apps herkend.)
Adres
2236 ZZ Katwijk