Rondvaart vanuit Vreeland over de Vecht tot aan Breukelen.
Welkom aan boord van salonboot de Gerrit voor een gezellige rondvaart. Uw rondvaart begint in Vreeland, dit dorp heeft een lange geschiedenis en had in het jaar 1265 stadsrechten, Oud Over is het buurtschap waar we langs varen op weg naar het prachtige dorpje Loenen aan de Vecht.
Loenen aan de Vecht heeft sinds de tweede helft van de vorige eeuw een beschermd stadsgezicht. Het oudste nog bestaande deel van Loenen aan de Vecht stamt uit de dertiende eeuw maar het dorp bestaat al sinds de 10 de eeuw.
Na Loenen varen we naar Nieuwersluis dat is een van de prachtige dorpjes van de gemeente Stichtse Vecht, de naam heeft het dorp te danken aan het feit dat ze gebouwd is rond een sluis, na het passeren van de Koning Willem III kazerne waarin sinds 1997 een vrouwengevangenis is gevestigd varen we naar Breukelen mogelijk ontstaan in het jaar 720, kastelen waar we langs varen zijn Kasteel Gunterstein en kasteel Nyenrode beide gebouwd rond 1300.
Dit is het punt waar we keren en terug varen richting Vreeland en waar u een heerlijke pannenkoek kan eten in het pannenkoeken restaurant Restaurant Hendrik.
Dit evenement is ook op deze data:
- 11-08-2019 t/m 18-08-2019
- 01-01-2023 t/m 31-12-2028